Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekK chovu je možné použít nejrůznější klece z obchodů, je však třeba dát pozor na vzdálenost jednotlivých mřížek od sebe. Ta by neměla být větší než šest milimetrů.

Myšky by se neměly dostat do průvanu, aby neprochladly.

Proto je lepší je umístit do akvária či terária. Nádrž by měla být z pevného, nárazuvzdorného plastu nebo ze skla, vždy krytá dobře tesnícím pevným víkem, které můžeme i zhotovit z hustšího pletiva.

Myšky musí mít dostatek čerstvého vzduchu, proto musí být nádrž dobře větraná.

Pro 1-5 myší by ubikace měla mít rozměry minimálně 20x30x15 cm, ale čím větší bude mít myška prostor, tím více se bude zabývat jeho zkoumáním a bude čílá a veselejší.

Z podestýlek jsou vhodné hobliny a jemná kukuřičná drť (která je sice dražší, ale déle vydrží). Pozor! Nikdy nepodestýlejte pilinami, jsou příliš prašné a myškám by mohly způsobovat různé nemoce. Sami časem poznáte, která podestýlka zrovna bude vyhovovat Vaší myšce.

Ubikace by neměla být umístěna v přímé blízkosti topení, na zemi, na přímém slunci, v průvanu, ale ani příliš vysoko. Nejvhodnější je úroveň psacího stolu.

Ze začátku, když nemáte ještě myšku ochočenou doporučuji nedávat žádné domečky a úkryty. Jen dostatek ubrousků, myšky si z nich udělají hnízdo a budou spokojené. Myš je zvíře bázlivé (i když snadno ochočitelné) a do domečku by zalezla a vídali byste ji asi velmi zřídka, což ochočení neprospěje. Pokud však po domečku vysloveně toužíte, dejte ho myšce až po ochočení, až se nebude bát.

Domeček není vhodný plastový se dnem, protože tak v domečku vzniká teplem zvířat vlhko, které se sráží na stěnách a tvoří se tak bakterie. Měl by mít rozměry kolem 10x10x10 cm a může být ze dřeva, papíru (ten myšky brzy rozkoušou, a proto je ho potřeba častěji vyměňovat) např: z kartonové krabice, skořápky kokosových ořechů a nebo z dutého kmene nejedovatých (nejlépe ovocných) stromů.

Hračky jsou lepší z přírodního materiálu např: větve z ovocných stromů, ale dají se i zhotovit různé plošinky a žebříčky z hustého pletiva. Velmi vhodné jsou kartonové ruličky od toaletního papíru.